تست کاربردپذیری

Usability Testing

اگر کسب و کاری دارید که دارای وبسایت یا اپلیکیشن است، بهتر است مطمئن شوید که کاربرانتان یک تجربه عالی از استفاده از محصول و یا خدمات شما و درک درستی از آنچه ارائه می دهید بدست می آورند. به یاد داشته باشید، کاربران فقط در چند ثانیه تصمیم می گیرند که آیا سایت یا برنامه شما با ارزش است یا خیر. این چند ثانیه تنها فرصتی است که شما بتوانید کسی را جذب کنید. اما... تست کاربردپذیری شامل چیست؟ تست کاربردپذیری عمدتا به بررسی وضعیت فعلی محصول، نیازها و دغدغه های کاربران می پردازد که در قالب تست ها و مصاحبه هایی با کاربران واقعی و تحلیل نتایج آنها صورت می پذیرد اتفاق می افتد.
تست کاربردپذیری با بررسی رفتار کاربران در حین استفاده از وبسایت و یا اپلیکیشن شما; انتظارات، جهت گیری فکری و موارد متعدد دیگری را که برتعامل کاربر و محصول و یا خدمات شما تاثیر می گذارد، بررسی می کند. این بررسی به شما در عیب یابی، اولویت بندی و تصمیم گیری برای بهبود کسب و کارتان کمک شایانی خواهد کردوقت و منابع شما محدود است. تست های کاربردپذیری به شما کمک می کند منابع خود را به طور موثر سرمایه گذاری کنید و بتوانید یک محصول موفق را راه اندازی کنید که این مهم به 4 دلیل زیر اتفاق می افتد:

Responsive image

1. درآمد خود را افزایش خواهید داد

تحقیقات نشان می دهد که شرکت هایی که روش های طراحی انسان-محور را در هسته استراتژی رشد خود قرار می دهند، 228 درصد بازده بیشتری دارند.
Responsive image

2. هزینه های خود را کاهش خواهید داد

با درک نظرات کاربران می توانید از خطاهای توسعه گرانقیمت اجتناب کنید و بیشتر به مسائل مشتریانتان توجه داشته باشید.
Responsive image

3.کاربران چرا شما را رها میکنند؟

یکی از بزرگترین مزایای تست کاربردپذیری این است که شما می توانید ببینید کجا کاربرانتان با مشکلات مواجه می شوند و شما را رها می کنند.
Responsive image

4. بازخورد های جدید و بی طرف را دریافت می کنید

آنچه که برای شما مهم است ممکن است متفاوت از چیزی که برای کاربرتان اهمیت دارد باشد. شما با تست یک کاربر واقعی، می توانید دیدگاهی تازه و بی طرفانه ای دریافت کنید.

چاپ کهن

تست کاربردپذیری وب سایت www.irankohan.ir

نمونه پروژه های Usability

تعدادی از همکاران اخیر ما که در مسیر طراحی کسب و کار خود به ما اعتماد کردند

تراپی

تست کاربردپذیری وب سایت www.trapay.net

آیا به دنبال استخدام و همکاری
با طراحان متخصص و با تجربه هستید؟

ثبت درخواست پروژه Usability