طراحی تجربه کاربری

User Experience

اگر می‌خواهید کاربران ‌تان کسب و کار شما را دوست بدارند، شما نیز باید آنها را دوست بدارید.

— Dana Chisnell

اگر کاربران را نادیده بگیرید، آن‌ها نیز سایت شما را نادیده می‌گیرند. قبل از هر کاری، کاربران را درذهن داشته باشید، بدون در نظر گرفتن آن‌ها و نظراتشان، تصمیمی نگیرید. کاربر را بخشی از پروسه طراحی سایت قرار دهید و از مشکلات و نیازمندی‌هایش باخبر شوید.

تجربه کاربری، User Experience یا به اختصار UX ، فرایندی است که با بررسی روش‌های استفاده از محصول و بهبود و تسهیل کاربردپذیری ، تجربه‌ کاربران را بهبود می بخشد. با گسترش روز افزون استفاده از وبسایت ها، اپلیکیشن ها و خدمات تحت وب، دانستن نحوه تعامل کاربران با سیستم ها و بهبود بخشیدن این تعامل اهمیت ویژه ای یافته است.


طراحی تجربه کاربری فرایندی است که تیم های طراحی از آن برای ایجاد محصولاتی که تجارب معنی دار و مرتبطی را ارائه می کنند استفاده می کنند.

در فرایند طراحی با روش های مختلف و به روز، حالت های مختلف تعامل کاربر با وبسایت، اپلیکیشن در نظر گرفته شده، و بهترین راهکار با محوریت شخصیت، عادات فردی و رفتاری، احساسات و راحتی کاربر، ارائه و به اجرا در می آید. طراحی تجربه کاربری به طور کلی بر روی افزایش رضایت کاربران و درک دقیق تر خواسته های آنان و در نتیجه بهبود عملکرد کسب و کار، تاثیر بسیاری دارد.

پارادایس هاب

پلت فرم و شبکه اجتماعی فضای کار اشتراکی

نمونه پروژه های ux

تعدادی از همکاران اخیر ما که در مسیر طراحی کسب و کار خود به ما اعتماد کردند

رادیکالا

سوپرمارکت اینترنتی

Six2Fit

اپلیکیشن برنامه ورزشی

پارس فلور

فروشگاه گل

آیدیا

اپلیکیشن کنترل دیابت و قندخون

آیا به دنبال استخدام و همکاری
با طراحان متخصص و با تجربه هستید؟

ثبت درخواست پروژه ux